Навчальні заклади

сайт семінаріїhttp://sds.sumy.ua/uk.html

Загальні відомості

Сумська духовна семінарія імені Блаженнійшого Митрополита Володимира (Сабодана) – православний духовний навчальний заклад Української Православної Церкви вищого професійно-релігійного освітнього рівня з чотирирічним терміном навчання.

Скорочена назва – СДС.

Призначення навчального закладу

Сумська духовна семінарія готує священно- і церковнослужителів Православної Церкви, співпрацівників єпархіальних структур, фахівців у галузі викладання Православної культури, Закону Божого у нерелігійних навчальних закладах, православних місіонерів, богословськи освічених мирян.

Дата заснування

27 жовтня 2015 року Священний Синод Української Православної Церкви під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія (журнал № 44), розглянувши рапорт Високопреосвященнійшого архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія про реорганізацію Сумського пастирсько-богословського духовного училища шляхом перетворення його в Сумську духовну семінарію, благословив перетворити Сумське пастирсько-богословське духовне училище в Сумську духовну семінарію.

Визначенням Священного Синоду УПЦ ректором Сумської духовної семінарії призначений архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій.

Засновник

Засновником Сумської духовної семінарії є Сумська єпархія Української Православної Церкви.